9. Małopolska Akademia Talentów

25 czerwca - 27 sierpnia 2023


Szanowni Państwo,

w 2015 roku Stowarzyszenie Artystyczne ,,Porta Musicae” zorganizowało pierwszą edycję kursów muzycznych, które odbyły się na przełomie czerwca i lipca w Łącku, w Małopolsce. Ważną częścią kursów były wieczorne koncerty, otwarte dla publiczności z Łącka i okolic. Zainteresowanie koncertami wśród lokalnej publiczności, zwróciło naszą uwagę na potrzebę organizowania wydarzeń kulturalnych w małych miejscowościach regionu. Dlatego już po raz ósmy oprócz kursów muzycznych, skierowanych do uczniów i absolwentów szkół oraz uczelni muzycznych, chcemy zaproponować wydarzenie stworzone z myślą o mieszkańcach gmin województwa małopolskiego.

Festiwal muzyczny, został zaplanowany jako cykl koncertów, które odbywają się na początku letnich wakacji w miejscowościach wojwewództwa Małopolskiego. Festiwal ma przyczynić się do upowszechnienia muzyki klasycznej w regionie.

Realizacja tego dużego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa, gdyby nie podjęcie współpracy z Gminami oraz Szkołami Muzycznymi w Małopolsce. Chcielibyśmy w tym miejscu gorąco podziękować za zaangażowanie z jakim lokalne władze wspierają nasz projekt. W szczególności Wójtowi Łącka Panu Janowi Dziedzinie i dyrektorowi Szkoły Muzycznej I st. w Łącku Panu Stanisławowi Strączkowi oraz Księdzu Proboszczowii Parafii p.w. św. Jana Chrzciciela, dzięki którym Łącko stało się dla nas głównym miejscem do realizacji kursów i festiwalu.

Wykonawcami będą zaproszeni goście – profesjonalni muzycy, wykładowcy polskich i zagranicznych uczelni muzycznych, aktywnie koncertujący w Polsce i na świecie oraz młodzi instrumentaliści, w tym także uczestnicy i uczestniczki kursów muzycznych 8. Małopolskiej Akademii Talentów. Podczas koncertów wystąpią zarówno soliści i solistki jak i zespoły kameralne. 

Mamy nadzieję, że koncerty przyniosą Państwu dużo wzruszeń i radości, a pogoda podczas nadchodzących wakacji pozwoli nam dostrzec piękno muzyki w otoczeniu malowniczej scenerii południowej Małopolski.

Serdecznie zapraszam,

Jan Kalinowski, Dyrektor Artystyczny